idea.org.pl

zabawki dla niemowlat pozytywki

zabawki dla niemowlat pozytywki

Prawda o urlop macierzyński w Stanach Zjednoczonych

Bądź świadomy, że jest to możliwe w tym artykule może doprowadzić do bardzo sfrustrowany. Prawda jest taka, większość świata daje jakąś płatnego urlopu macierzyńskiego. W rzeczywistości istnieje tylko pięć krajów na całym świecie, że nie. Te kraje to Australia, Stany Zjednoczone, Liberia, Suazi i Papua Nowa Gwinea.

Wiele państw, które oferują urlopu macierzyńskiego rzeczywiście oferują urlopu rodziny, która jest dostępna zarówno dla matek i ojców. Najbardziej hojne państwo na świecie ma politykę urlop macierzyński w wymiarze 8 tygodni 100% płatnego urlopu – przed terminem. Po terminie, matki otrzymują jeden pełny rok przy 100% płatnego urlopu. Następnie kolejny rok na poziomie 85% płatnego urlopu, a potem trzeci rok bezpłatnego urlopu jest również dostępna. Co jest jeszcze bardziej korzystne jest to, że dotyczy to matka albo ojciec – lub mogą wziąć urlop w systemie zmianowym. Ponadto, ojciec dostaje jeden pełny miesiąc urlopu ojcowskiego po narodzinach. Kraj, w którym dostępne są te korzyści jest Litwa. Wydaje się nierealne, że prawie wszystkie kraje na świecie mają te zalety, a jednocześnie najbogatszym krajem na świecie tego nie robi.

Jest trochę ochrony matek. W 1993 roku USA uchwalił ustawę Family and Medical Leave. Jeśli pracujesz w dużej firmie (50+ pracowników), to masz prawo do 12 tygodni urlopu bezpłatnego. Ponadto nie może być zwolniony za bycie w ciąży, a twoim zadaniem jest chroniona podczas zniknęły. Przypuszczam, że jest to lepsze niż nic. Jednak Ameryka działa na małych firm. Miliony kobiet pracuje dla firm, które mają mniej niż 50 pracowników i niestety są one po prostu nie chronionych.

Więc to do matki, jak długo chcą wziąć urlop macierzyński dla. Przede wszystkim, muszą upewnić się ich gospodarstwo domowe może nadal działać bez tego dochodu. Ważne jest, aby planować tego, jeśli to możliwe. Dodatkowo, nowy organizm matki potrzebuje czasu, aby uzdrawiać. Matki również potrzebują czasu, aby związać się z ich noworodków. Jest to również bardzo ważne, aby ustalić zdrowego rutynowych gospodarskie dla siebie i dziecka. Gdy wszystkie te rzeczy są zrobione, to jest w porządku, aby wrócić do pracy i zostawić dziecko w czyjejś opieki. Niektórzy ludzie mogą osiągnąć to wszystko w ciągu 6 tygodni, a dla niektórych to ma trwać kilka miesięcy. Może warto rozważyć wyjście na Litwę, gdzie można mieć 3 lata przy pracy – a nawet lat, a połowa z ojcem dziecka!

Ten autor napisać więcej o problemach macierzyństwa i ubrania ciążowe

ubezpieczenie dla młodych kierowców
– autor artykułu